Valige Monel 400 (UNS N04400) seebikivi ja merevee jaoks ning Inconel 600 (UNS N06600) kõrgel -temperatuuril oksüdatsiooni, deaereeritud kõrge -puhtusastmega auru ja kuiva kloori jaoks. Monel 400 on nikli -vasesulam, mis ei sisalda kroomi: see talub kuuma naatriumhüdroksiidi ja voolavat merevett väga madala korrosioonikiirusega, kuna see ei sõltu passiivsest oksiidkilest, ja see puruneb samal põhjusel õhus, mille temperatuur on umbes 540 ° C.

Inconel 600 on nikkel-kroom-raudsulam, mille 14–17% kroomi moodustab vastupidava Cr2O3 skaala: see skaala viib selle oksüdatsiooni käigus temperatuurini 1093 C, kuid jätab sulami vastuseta ka vesinikfluoriidhappe kohta. Ainus tingimus, mis mõlemat sulamit alistab, on kloraadiga saastumine kontsentreeritud leeliselises, kus võrdlusmaterjaliks saab nikkel 200 või 201. Enne sulami valimist määrake voolu keemia.
|
Üksus |
Väärtus |
|
Võrreldud sulamid |
Inconel 600 (UNS N06600, W.Nr 2.4816) vs. Monel 400 (UNS N04400, W.Nr 2.4360) |
|
Keemia perekonnad |
Ni-Cr-Fe 14-17% Cr (600) vs Ni-Cu 28-34% Cu ja ilma Cr (400) |
|
Võitja: seebikivi (NaOH / KOH) |
Monel 400 - vähendab söövitava SCC riski tavalistes taimedes |
|
Võitja: merevesi ja soolvesi |
Monel 400 - alla 0,025 mm/a voolavas merevees vs. Inconel 600 puhul umbes 2–5 mpy |
|
Võitja: oksüdatsioon kõrgel-temperatuuril |
Inconel 600 - kaitsev Cr2O3 skaala kuni 1093 C (2000 F); Monel 400 peatub õhus 540 C lähedal |
|
Võitja: kloriid SCC |
Viigiseisu - käsitletakse mõlemat praktiliselt immuunsetena |
|
Võitja: vesinikfluoriidhape |
Monel 400 - Inconel 600 ei ole kasutatav |
|
Parem soojusjuhtivus |
Monel 400 umbes 21,8 W/m/K vs 14,8 W/m/K Inconel 600 puhul 100 C juures |
|
Võtmetäitemetallid |
ERNiCr-3 / ENiCrFe-3 Inconel 600 jaoks; ERNiCu-7 / ENiCu-7 Monel 400 jaoks |
|
Ebaõnnestumine, mis võidab mõlemad |
Kloraadi saastumine kontsentreeritud söövitavas - üleminek niklile 200/201 |
Inconel 600 vs Monel 400
Monel 400 on parem vaikeseade seebikivi ja mereteeninduse jaoks ning Inconel 600 on parem vaikeseade kõrgel -temperatuuril oksüdatsiooni, oksüdeerivate hapete ja deaereeritud kõrge -puhtusastmega auru jaoks. Järjestus muutub sõltuvalt sellest, kas teie protsessis on domineerivaks riskiks üldine korrosioon leelist ja kloriidi{5}}kandvas vees või kuumus ja pragunemine kõrge temperatuuriga keskkonnas.
Põhjendus: need kaks sulamit on ehitatud erinevatele kaitsemehhanismidele ja kõik muu tuleneb sellest. Monel 400 tugineb nikli -vase tahke lahuse - umbkaudu 63-65% niklit ja 28-34% vaske omasele õilsusele – nii et selle vastupidavus ei kuku passiivse kile purunemisel kokku, kuid sellel pole ka kilet, mis kaitseks seda kõrge temperatuuri eest. Inconel 600 põhineb kroomoksiidi skaalal, mis regenereerub oksüdeerivates tingimustes, mistõttu püsib see õhus temperatuuril 1093 C (2000 F) ja miks see ei ole kasutatav redutseerivates hapetes, nagu vesinikfluoriidhape. Tehke kindlaks, millist mehhanismi teie protsess ründab, ja valik nende vahel tehakse tavaliselt ühe sammuga.
Tabel 1 - Inconel 600 vs Monel 400: pealkirja valiku võrdlus
|
Valikutegur |
Inconel 600 (UNS N06600) |
Monel 400 (UNS N04400) |
Parem valik |
|
Perekond |
Nikkel-kroom-raud, tahke{2}}lahus tugevdatud |
Nikkel{0}}vask, tahke{1}}lahus tugevdatud |
Oleneb keskmisest |
|
Nominaalne niklisisaldus |
72% minimaalselt |
63–65% tüüpiline (minimaalselt 63%) |
Monel 400 madalamate Ni kuludega |
|
Võtmesulami lisand |
14-17% Cr, 6-10% Fe |
28-34 % Cu, ei Cr |
Cr oksüdeerimiseks / kuum; Cu redutseerimiseks / märjaks |
|
Seebikivi (NaOH, KOH) |
Hea üldine vastupidavus; rasketes tingimustes võimalik söövitav SCC |
Suurepärane; madalaim söövitav SCC risk nendest kahest |
Monel 400 |
|
Voolav merevesi |
Hea; umbes 2–5 mpy (0,05–0,13 mm/a) |
Suurepärane; alla 1 mpy (0,025 mm/a) |
Monel 400 |
|
Seisev merevesi / praod |
Altim pragude ja{0}}deposiidi puudumise rünnakutele |
Vastupidav; kroomoksiidkile ei laguneks |
Monel 400 |
|
Kloriidi pinge{0}}korrosioonipragunemine |
Praktiliselt immuunne |
Praktiliselt immuunne |
Lips |
|
Vesinikfluoriidhape |
Pole kasutatav - kiirrünnak |
Suurepärane kõigil kontsentratsioonidel kuni keemiseni |
Monel 400 |
|
Lämmastikhape ja oksüdeerivad ained |
Hea |
Pole soovitatav - kiire vormirünnak |
Inconel 600 |
|
Oksüdeerumine õhus |
Kaitse kuni 1093 C (2000 F) |
Kiire skaleerimine üle umbes 540 C (1000 F) |
Inconel 600 |
|
Soojusjuhtivus 100 C juures |
14.8 W/m/K |
21.8 W/m/K |
Monel 400 |
|
Tihedus |
8,47 g/cm3 |
8,80 g/cm3 |
Inconel 600 (umbes 4% kergem) |
|
2026. aasta orienteeruv miljhind |
Umbes 25–38 USD/kg (taldrik, leht) |
Umbes 28–60 USD/kg (taldrik, leht) |
Inconel 600, kitsalt |
|
Magnetiline käitumine |
Mitte-magnetiline |
Põhimõtteliselt mitte-magnetiline |
Lips |
Mis on Inconel 600 ja Monel 400 ning miks neid nii sageli võrreldakse?
Inconel 600jaMonel 400on kaks vanimat ja enim müüdavat tahket -lahustuvat niklisulamit ning neid võrreldakse pidevalt, kuna neil on sama kaubanduslik nišš: mõlemad maksavad palju rohkem kui roostevaba teras, mõlemad on palju odavamad kui molübdeeni -kandvad supersulamid, nagu Hastelloy C276, ja mõlemad on samasugused tooted.
Põhjendus: kui projekteerimismeeskond avastab, et 316L on söövitavas vooluringis või mereveetorustikus rikke, on esimesed kaks nikli{1}}sulamite hinnapakkumist peaaegu alati Inconel 600 ja Monel 400. Kahel sulamil on ka kattuvad toormaterjalide{4}kulud, mis välistab hinnad, mis on andmete korrosiooninõuded ja tingimisi. Just seetõttu tasub võrdlust teha pigem korralikult kui harjumuse järgi.
Mis on Inconel 600 (UNS N06600)?
Inconel 600 on nikkel-kroom-rauasulam, milles on vähemalt 72% niklit, 14-17% kroomi ja 6–10% rauda ning mis on standarditud kui UNS N06600 ja Werkstoff 2.4816 (EN NiCr15Fe). See on mittemagnetiline, seda ei saa kuumtöötlemisega karastada ja seda tugevdab ainult külmtöö.
Põhjendus: Inconel 600 töötati välja pigem kuumuse kui märja korrosiooni jaoks. Selle kroomisisaldus moodustab kaitsva Cr2O3 skaala, mis talub korduvat termilist tsüklit kuni 1093 C (2000 F) ja selle kõrge niklisisaldus annab sellele, mida tarnijad kirjeldavad kui virtuaalset vastupidavust kloriidi{6}}ioonide pinge-korrosioonipragunemisele. Selle kombinatsiooni tõttu sai sulamist ahjukomponentide, nitriidiretortide, katalüsaatorite regeneraatorite ja tuumaaurugeneraatori torude standardmaterjal ning miks see leidis hiljem kodu keemiatehases, kus kõrge puhtus ja madal kloriidisisaldusega pragunemisoht on olulisemad kui happekindlus. Veskivormid ja nende individuaalsed standardid on toodud meie lehelInconel 600 täielik juhendleht, all kaetud torugaInconel 600 torudjaInconel 600 toru omadused ja kasutusalad, ja äärikud allInconel 600 äärikujuhik.
Mis on Monel 400 (UNS N04400)?
Monel 400 on nikli-vasesulam, mis sisaldab vähemalt 63% niklit ja 28-34% vaske, standarditud UNS N04400, Werkstoff 2.4360 ja EN NiCu30Fe. See on ühefaasiline-tahke{10}}tsentraalne kuubikujuline tahke lahus, mis ei sisalda üldse kroomi ja seda tugevdab pigem külmtöö kui kuumtöötlemine.
Põhjendus: kroomi puudumine on Monel 400 puhul määrav tehniline fakt. Kuna see ei sõltu kroomoksiidkilest, toimib see hästi täpselt keskkondades, mis hävitavad passiivsed sulamid - voolava merevee, lademete all olevad kloriidid ja redutseerivad happed, nagu vesinikfluoriidhape -, kuid sellel puudub nitriinhappekaitse, näiteks õhus tugev oksüdeeriv keskkond. Selle vasesisaldus muudab selle suurepäraseks materjaliks vesinikfluoriidhappe jaoks ja niklisisaldus annab sellele vastupidavuse seebikivile ja vastupidavuse kloriidi SCC suhtes. Hindeandmeid kogutakseMonel 400 omadused ja koostislehel, kus rakendused on sisse lülitatudSulami Monel 400 rakendused ja eelised.
Kuidas Inconel 600 ja Monel 400 keemilised koostised erinevad?
Inconel 600 on nikli-kroomisulam rauaga, Monel 400 aga nikli-vasesulam, mis ei sisalda kroomi. See üksik struktuurne erinevus - kroom versus vask kui peamine legeerimispartner - selgitab peaaegu kõiki toimivuse erinevusi, mida käesoleva juhendi ülejäänud osas käsitletakse.

Kroom juhib passivatsiooni, mis on pinnanähtus. See suurendab vastupidavust oksüdeerivale keemiale ja kõrgel-temperatuuril tekkivale katlakivile ega aita keemiat mitte midagi vähendada. Vask tagab stabiilsuse redutseerivas ja neutraalses keskkonnas, eriti vesinikfluoriidhappes ja voolavas merevees, ning see ei paku mingit kaitset oksüdeerivates tingimustes. Pange tähele ka seda, et mõlemad sulamid piiravad tahtlikult süsinikku - 0.15 % maksimaalselt Inconel 600 puhul ja maksimaalselt 0,30 % Monelis 400 -, et piirata karbiidi sadenemist tera piiridel keevitatud ja kõrgendatud temperatuuriga{8}}teenuses.
Tabel 2 - Keemiline koostis, massiprotsent (ASTM-i piirid)
|
Element |
Inconel 600 (UNS N06600) |
Monel 400 (UNS N04400) |
Funktsioon igas sulamis |
|
Nikkel (Ni) |
72,0 miinimum |
63,0 miinimum |
Maatriksi alus; märgkorrosioonikindlus, kloriid-SCC-kindlus |
|
Kroom (Cr) |
14.0-17.0 |
Määratlemata (null) |
Passiivkile Inconel 600-l; oksüdatsiooni- ja kuuma{1}}kasutuskindlus |
|
Vask (Cu) |
0,50 maksimum |
28.0-34.0 |
Happe- ja mereveekindluse-vähenemine Monel 400-s |
|
raud (Fe) |
6.0-10.0 |
2,5 maksimum |
Tugevuse ja kulude tasakaal; liigne Fe lahjendab Monel 400 keevisõmblusi |
|
Süsinik (C) |
0,15 maksimum |
0,30 maksimum |
Piiratud, et piirata tera{0}}piiril karbiidi sademeid |
|
Mangaan (Mn) |
1.00 maksimum |
2.00 maksimum |
Deoksüdatsioon ja kuum{0}}töötlemine |
|
Räni (Si) |
0,50 maksimum |
0,50 maksimum |
Deoksüdatsioon; hoida madalal, et vältida haprust |
|
Väävel (S) |
maksimaalselt 0,015 |
maksimaalselt 0,024 |
Tramp element; peab olema keevitatavuse jaoks madal |
|
Tihedus |
8,47 g/cm3 |
8,80 g/cm3 |
Monel 400 on mahuühiku kohta umbes 4% raskem |
Millise sulami peaksite seebikivi (NaOH) teenuse jaoks valima?
Monel 400 on kahest parem seebikivi ja kaaliumkloriidi teenuste jaoks, mida töötlemistehased tavaliselt töötavad, kuna see ühendab väga madala üldise korrosioonimäära väiksema söövituspinge{1}}korrosioonipragude tekkeriskiga. Inconel 600 on seaduslik söövitav materjal ja seda kasutatakse laialdaselt leelisetööstuses, kuid sellega kaasneb dokumenteeritud söövitava{4}}pragunemise oht, mida tuleb pigem stressi kontrollimise abil ohjata, mitte ignoreerida.
Põhjendus: kahe sulami üldine korrosioonikäitumine söövitavas aines on nii sarnane, et see on peaaegu vahetatav. Taimekatses 23% NaOH ja keskmisel temperatuuril 104 C olid mõõdetud kiirused 0,004 mm/a Nickel 200 puhul, 0,005 mm/a Monel 400 puhul ja 0,004 mm/a Inconel 600 - erinevused, mis jäid palju alla testi täpsuse. Mis neid lahutab, on pragunemine. Sööviline SCC, mida mõnikord nimetatakse söövitavaks rabeduseks, tekitab äkilise teradevahelise või transgranulaarse tõrke peaaegu ilma metallikadudeta, seega on see korrosiooni{11}}varu arvutamisel nähtamatu ja see on rikkerežiim, mis tegelikult söövitavad seadmed kasutusest kõrvaldatakse.
Tabel 3 - Seebikivi korrosioonimäärad: Inconel 600 vs Monel 400 vs nikkel 200
|
Katse seisukord |
Nikkel 200/201 |
Monel 400 |
Inconel 600 |
Lugemine |
|
23 % NaOH, 104 C keskmine, taimekatse aurusti vedelikpaagis |
0,004 mm/a |
0,005 mm/a |
0,004 mm/a |
Kõik kolm on sisuliselt identsed |
|
50% NaOH, 300 C, 720 h sukeldamine |
Alla 0,025 mm/a |
Alla 0,025 mm/a |
Alla 0,025 mm/a |
Kõik kolm suurepärased |
|
60% NaOH, 504 h |
Ei teatatud |
Ei teatatud |
0,10 mm/a |
Inconel 600 on endiselt tüüpilise reservi sees |
|
70% NaOH, 504 h |
Ei teatatud |
Ei teatatud |
0,07 mm/a |
Vastuvõetav |
|
80% NaOH, keeb |
Alla 0,025 mm/a |
Ei teatatud |
Alla 0,025 mm/a |
Ainuüksi leelisesisaldus ei ole piir |
|
73-96% NaOH aurustumine, kloraat puudub |
0,038 mm/a |
Ei teatatud |
0,056 mm/a |
Mõlemad kasutuskõlblikud |
|
73-96% NaOH aurustamine, 0,30% kloraadiga |
6,60 mm/a |
Ei teatatud |
9,65 mm/a |
Mõlema jaoks katastroofiline - eskaleeruda Nickel 201-ks |
Allikad: Nikli Arengu Instituudi tehas ja laboratoorsed katseandmed seebikivi kohta, mis on koostatud avaldatud korrosiooni-a-leeliste juhistes; 1 mpy=0.0254 mm/a. Väärtused on soovituslikud ja neid tuleks enne spetsifikatsiooni kinnitada tegeliku likööri keemia suhtes.
Mis on söövitav stress{0}}korrosioonipragunemine ja milline sulam praguneb kõigepealt?
Inconel 600 sisaldab kahe sulami puhul suuremat söövitava SCC riski; Monel 400 talub söövitavat pragunemist enamikus taimetingimustes ja muutub haavatavaks ainult ebatavaliselt suure pinge ja kõrge temperatuuri korral.
Sööviliseks lõhenemiseks on vaja korraga kolme asja - kontsentreeritud leelist, tõmbepinget ja piisavat temperatuuri. On näidatud, et Inconel 600 praguneb 50% söövitavas aines temperatuuril umbes 300 °C õhu juuresolekul ja 10% deaereeritud NaOH-s temperatuuril 315 °C katsetingimustes; Laboratoorsed tööd on samuti seostanud selle pragunemistundlikkust pigem elektrokeemilise potentsiaaliga kui ainult kontsentratsiooniga, kusjuures maksimaalselt umbes 200 mV on looduslikust korrosioonipotentsiaalist positiivsem.
Hapnikuvabad tingimused summutavad oluliselt pragunemist, mistõttu võib sama sulam ühes söövitavas ahelas töötada aastakümneid ja teises kuude jooksul mõraneda. Monel 400 läheneb Nickel 200 söövitavale jõudlusele ja viitejuhistes märgitakse, et see võib põhjustada söövitavaid pragusid ainult väga suure pinge korral kõrgel temperatuuril.
Söövitava SCC kontrollimine on odavam kui sulami vahetamine. Kuna keevisõmbluse jääkpinge on üks kolmest sisendist, võimaldab valmistatud ühenduste pinge-eemalduskuumtöötlus sageli kasutada Inconel 600 söövitavas vooluringis, kus see muidu tagasi lükatakse - ja sama töötlus pikendab Monel 400 või roostevabast terasest süsteemi kasutusiga. Täpsustage stressi leevendamine tahtlikult ja öelge see selgesõnaliselt valmistamise ulatuses.
Millal peaksite selle asemel valima nikkel 200 või 201?
Valige kaubanduslikult puhas Nickel 200 või 201, kui söövitav vedelik sisaldab kloraati või hüpokloriti, kui kõrgel temperatuuril on kontsentratsioon üle 70% või kui tollimaks on veevaba või sulatatud leelis. Nikkel 200 ja 201 taluvad kõiki seebikivi kontsentratsioone kuni sulamiseni (kaasa arvatud).

Kloraat on oksüdeerija ja oksüdeerija hävitab nii Monel 400 kui ka Inconel 600 kaitsekile. Avaldatud andmed on karmid: 0,30% naatriumkloraadi lisamine 73-96% leeliselisele aurusti vedelale liigutas nikkel 200 vahemikust 0,036 mm ja 600 mm/yconel/mm. 0,056 mm/a kuni 9,65 mm/a – kahe suurusjärgu kõikumine, mille põhjustab saasteaine jälg.
Kuna kloraat on kloor-leeliseprotsessi tavaline kõrvalsaadus, on söövitava aurusti spetsifikatsioon, mis ei määra kloraadi piirmäära, mittetäielik spetsifikatsioon, olenemata sellest, kumba kahest sulamist kavatsesite algselt osta. MeieNikkel 200ja Nickel 200 rakenduslehekülgedel käsitletakse kaubanduslikult puhast nikli alternatiivi üksikasjalikumalt.
Milline sulam on mere- ja mereveeteenuste jaoks parem?
Monel 400 on nendest kahest parem merematerjal ja see on parem merematerjal laiema marginaaliga, kui söövitav võrdlus viitab. Voolavas merevees on selle üldine korrosioonikiirus alla 0,025 mm/a (1 mpy), võrreldes ligikaudu 0,05-0,13 mm/a (2–5 mpy) Inconel 600 puhul ning see peab aeglases liikumises või saastunud tingimustes palju usaldusväärsemalt vastu aukudele ja pragudele.
Põhjendus: roostevaba teras ja kroomi{0}}kandvad sulamid, nagu Inconel 600, kaitsevad end passiivse kilega ja see kile on merevees haavatav. Kloriidiioonid ründavad seda lokaalselt ja kui hapnikku kulub tihendi, kõrre või mudaladestuse all, ei suuda kile ennast parandada, mistõttu rünnak koondub. Monel 400 ei tugine kilele: selle nikkel-vaskmaatriks on merevees termodünaamiliselt stabiilne, seega ei tekita lokaalne hapniku eemaldamine nõrka kohta.
Seetõttu on Monel 400 aastakümneid töötanud sõukruvide võllide, mereveeklapi trimmi, pumba tiivikute ja loodetsoonide{1}}kinnitustena ning seepärast omandas sulam oma maine meresõidu etalonina. Materjalide laiemat nimekirja vtmillist sulamit kasutada mereveetorustiku jaoksja meiemeretehnikakeskus, mis hõlmab ka kulupõhiseid{0}}alternatiive, nagusuper duplex S32750 merevee magestamise jaoks.
Tabel 4 - Merevee jõudlus: Monel 400 vs Inconel 600, võrdluseks 316 liitrit
|
Seisund |
Monel 400 |
Inconel 600 |
316L (viide) |
Valikumärkus |
|
Üldine korrosioon, merevesi voolab umbes 1 m/s, ümbritsev õhk |
Alla 1 mpy (0,025 mm/a) |
2–5 mpy (0,05–0,13 mm/a) |
Vastuvõetav üldine määr, kuid domineerib pitting |
Monel 400 |
|
Torkekindlus kloriidis |
kroomoksiidkile ei lagune; teatatud CPT üle 80 C 3,5% NaCl-s |
Võimalik auke tekkimine, eriti seisev ja kuum |
Süvendid üle 30 C |
Monel 400 |
|
Lõhekorrosioon tihendite all ja saastumine |
Piiratud; kloriidipragude testimisel pole mõõdetavat kadu |
Rohkem vastuvõtlik, eriti aeglaselt{0}}liikuvas merevees |
Tõsine hoiuste all |
Monel 400 |
|
Kloriidi pinge{0}}korrosioonipragunemine |
Praktiliselt immuunne |
Praktiliselt immuunne |
Praod üle 60 C |
Seo - mõlemad palju parem kui roostevaba teras |
|
Praktiline kiiruse juhtimine |
Tavaliselt määratud umbes 4 m/s; katsetage seda kõrgemal-liivavees |
Madalam tolerants suurele{0}}kiirusele, liiva-koormatud voolule |
Kiirus-piirab erosioon-korrosioon |
Monel 400 |
|
Biosaaste koostoime |
Pinnakeemia takistab biokile adhesiooni |
Biokile ja ladestused soodustavad{0}}ladestuste rünnakut |
Sama probleem mis Inconel 600-l |
Monel 400 |
Ärge valige merevees ainult üldise korrosioonikiiruse järgi. Mõlemad sulamid näevad ühtsel hinnatabelis{1}} vastuvõetavad ja ka roostevaba teras on sageli vastuvõetav. Mereveetorustike tõrked, mis tegelikult esinevad, on lokaalne - pragude rünnak äärikute all, määrdumine ja erosioon-korrosioon suure-kiirusega kurvides -, nii et spetsifikatsioonis tuleks käsitleda nii geomeetriat ja kiirust kui ka sulami klassi.
Kuidas on Inconel 600 ja Monel 400 mehaaniliste ja füüsikaliste omaduste poolest võrreldavad?
Inconel 600 on lõõmutatud olekus neist kahest tugevam ja jäigem ning säilitab selle eelise temperatuuril palju paremini. Monel 400 on pehmem ja toatemperatuuril vähem tugev, kuid soojust juhtivam, mistõttu on see parem valik soojuse{3}}edastusseadmete jaoks merevees ja söövitava töö jaoks.
Mõlemad sulamid on tahke -lahusega tugevdatud ja neid ei saa sademega-kõvendada, seega on nende ruumitemperatuuri -omadused sarnased, kui mitte tasemel. Erinevus ilmneb temperatuuril. Inconel 600 kroom-kandev maatriks säilitab tugevuse ka kõrgetel temperatuuridel, mistõttu ilmus see ahju- ja tuumarakendustes, samas kui Monel 400 kaotab temperatuuri tõustes tugevuse ja seda piirab lõpuks pigem oksüdatsioon kui roomamine. Soojusjuhtivus vähendab teistpidi: Monel 400 juhib 100 C juures ligikaudu 47% rohkem soojust kui Inconel 600, mis tähendab, et soojusvaheti pindala väheneb.
Tabel 5 - Mehaanilised omadused, lõõmutatud seisund (tüüpilised ja kindlaksmääratud miinimumid)
|
Kinnisvara |
Inconel 600 |
Monel 400 |
kommenteerida |
|
Tõmbetugevus, lõõmutatud |
550-690 MPa (80-100 ksi); Minimaalne määratud 550 MPa |
480-585 MPa (70-85 ksi); Minimaalne määratud 480 MPa |
Inconel 600 kõrgem |
|
0,2% voolavuspiir, lõõmutatud |
240-345 MPa (35-50 ksi); Minimaalne määratud 240 MPa |
170-345 MPa (25-50 ksi); Minimaalne määratud 170 MPa |
Inconel 600 kõrgem |
|
Pikendamine, lõõmutatud |
30-45 % |
35-60 % |
Mõlemad väga plastilised |
|
Kõvadus, lõõmutatud |
Umbes 120-200 HB |
Umbes 60-80 HRB |
Monel 400 pehmem |
|
Külm{0}}töötatud seisukord |
Tugevdatud ainult külmtööga |
Külmtõmme-: tõmbetugevus 760–830 MPa, saagis 585–690 MPa, pikenemine 15–25 % |
Mõlemad töötavad-tugevalt |
|
Elastsusmoodul |
Umbes 205–207 GPa (30 000 ksi) |
Umbes 179 GPa (26 000 ksi) |
Inconel 600 jäigem |
|
Tihedus |
8,47 g/cm3 (0,306 naela 3 tolli kohta) |
8,80 g/cm3 (0,318 naela 3 tolli kohta) |
Inconel 600 umbes 4% kergem |
|
Soojusjuhtivus 100 C juures |
14.8 W/m/K |
21.8 W/m/K |
Monel 400 juhib umbes 47% rohkem soojust |
|
Keskmine soojuspaisumistegur, 20-100 C |
13.3 x 10-6 /K |
13.9 x 10-6 /K |
Tõhusalt võrdne |
|
Sulamisvahemik |
1354-1413 C (2470-2575 F) |
1300-1350 C (2372-2462 F) |
Monel 400 sulab madalamal |
|
Magnetiline käitumine |
Mitte{0}}magnetiline (Curie punkt on ümbritsevast tunduvalt madalam) |
Põhimõtteliselt mitte-magnetilised; kerge reaktsioon võimalik pärast rasket külmatööd |
Mõlemat käsitletakse mitte-magnetilistena |
Millised on Inconel 600 ja Monel 400 temperatuuripiirangud?
Inconel 600 on kasutatav õhus kuni 1093 C (2000 F) ja talub konstruktsioonikoormust ligikaudu 816 C (1500 F). Monel 400 temperatuur on pidevas õhuteenistuses piiratud ligikaudu 480 C-ni (900 F) ja kiire oksüdatsiooniga üle ligikaudu 540 C (1000 F). Vahe on ligikaudu kahekordne ja see on täielikult omistatav kroomile.
Põhjendus: oksüdatsioon kõrgel-temperatuuril on mastaapsus Inconel 600 sisaldab 14-17% kroomi, mis tekitab Cr2O3 kihi, mis jääb kaitsvaks ja taastub pärast termilist tsüklit; üle 1093 C hakkab oksiid lenduma, kuna CrO3 gaas ja majanduslangus kiireneb. Monel 400 ei sisalda kroomi, seega moodustab see kiiresti{13}}kasvava, halvasti kleepuva nikkel-vaskoksiidi, mis pritsib ja võimaldab jätkuvat metallikadu. See on ka põhjus, miks Monel 400 sobib suurepäraselt krüogeensetel temperatuuridel -, samal ajal kui puudub rabe kile – ja see jääb plastiliseks kuni –100 C ja üle selle.
Tabel 6 - Temperatuuripiirangud ja teenindusümbrikud
|
Teeninduse seisukord |
Inconel 600 |
Monel 400 |
Praktiline tagajärg |
|
Pidev hooldus õhus/oksüdeerivas gaasis |
Kuni 1093 C (2000 F) |
Umbes 480 C (900 F); kiire skaleerimine üle 540 C (1000 F) |
Valige Inconel 600 kuuma gaasi ja ahju tööks |
|
Struktuurilise koormuse{0}}kandepiir |
Ligikaudu 816 C (1500 F), kus lubatud pinged on toodud tabelina |
Ligikaudu 427 C (800 F) standardsete tootevormide puhul |
Inconel 600 kuumakoormust{1}}kandvate osade jaoks |
|
Rooma{0}}piiratud disain |
Roomamine muutub valitsevaks temperatuuril üle 650–700 C |
Roomamine muutub valitsevaks temperatuuril üle 400–480 C |
Inconel 600 säilitab kasutatava roomamisaja palju kõrgemal |
|
Karburiseerivad atmosfäärid |
Hea vastupidavus; kasutatakse karboniseerimisahjudes |
Ei sobi kõrgendatud temperatuuril |
Inconel 600 |
|
Sulfideerimine |
Mõõdukas vastupidavus; võib tugevalt väävli{0}}rikkas kuumas gaasis laguneda |
Ei sobi |
Kumbki ei ole ideaalne - kõrge-Cr sulam |
|
Krüogeenne teenus |
plastiline ja stabiilne; krüogeensete temperatuuridega harjunud |
Säilitab elastsuse kuni -100 C ja alla selle; suurepärane vastupidavus madalal temperatuuril |
kas; Monel 400-l on pikk mere krüogeensuse rekord |
|
Kõrge puhtusastmega-õhuga aur |
Suurepärane - tuumaaurugeneraatorite ajalooline materjal |
Hea, kuid selles ülesandes vähem väljakujunenud |
Inconel 600 |
|
Kuum kontsentreeritud söövitav aine |
Kasutatav koos stressikontrolliga; pragunemise oht õhus üle 300 C |
Hea, pragunemisoht ainult väga kõrge pinge korral kõrgendatud temperatuuril |
Monel 400 või nikkel 200/201 äärmisel juhul |
Milline sulam toimib hapetes ja muudes söövitavates keskkondades paremini?
Redutseerivate hapete osas võidab Monel 400 ja oksüdeerivate hapete osas Inconel 600. Üldist vastust ei ole: enne kui kumbagi sulamit saab soovitada, tuleb hape nimetada koos selle kontsentratsiooni, temperatuuri, õhutamise ja kloriidisisaldusega.

Oksüdeeriv hape varustab elektronidega, mis hoiavad kroomoksiidkilet puutumatuna, nii et see premeerib Inconel 600. Redutseeriv hape eemaldab need, mistõttu passiivne kile ei saa stabiliseeruda ja sulam peab tuginema oma maatriksi sisemisele korrosioonikindlusele -, mis on koht, kus vask Monel 400-s oma koha teenib. Eristamine on praktikas oluline, kuna protsessivood muudavad iseloomu piki voolukaarti: õhuvaba happetoide käitub redutseeriva keskkonnana, samal ajal kui sama hape pärast õhu pihustamist või pärast kokkupuudet oksüdeerijaga käitub oksüdeerijana. Valik peab järgima metallpinna keemiat. Täieliku keskmise-põhise-keskmise sõelumismeetodi kohta vtniklisulamist torude valimine keemiatehastele happe tüübi järgi.
Tabel 7 - Korrosioonikäitumine meediumi järgi (soovitavad määrad, kui see on avaldatud)
|
Keskmine |
Inconel 600 |
Monel 400 |
Soovitatav sulam |
|
Vesinikfluoriidhape, 48%, ümbritseva keskkonna immersioon |
Rünnati kiiresti |
Alla 1 mpy (0,025 mm/a) |
Monel 400 - võrdlusmaterjal |
|
Vesinikfluoriidhappe aur / veevaba HF |
Ei ole kasutatav |
Suurepärane keetmiseks |
Monel 400 |
|
Vesinikkloriidhape, 5%, deaereeritud, ümbritsev, staatiline |
12-25 mpy |
3-8 mpy |
Monel 400 (kontrollige õhutusolekuga) |
|
Väävelhape, 10%, õhuvaba, ümbritseva õhuga |
15-30 mpy |
Alla 5 mpy |
Monel 400 |
|
Väävelhape, gaseeritud / oksüdeeriv |
Parandatud oksüdeeriva oleku tõttu |
Ei soovita |
Inconel 600 või kõrgem sulam |
|
Lämmastikhape ja teised tugevalt oksüdeerivad happed |
Hea -, kroomkile on stabiilne |
Kiire vormirünnak |
Inconel 600 |
|
Fosforhape, 85%, toatemperatuur, puhas lahus |
8-15 mpy |
Alla 5 mpy |
Monel 400 |
|
Seebikivi (NaOH) ja seebikivi (KOH) |
Hea üldine vastupidavus; hallata pragunemist |
Suurepärane; neist kahest madalaim pragunemisoht |
Monel 400 (nikkel 200/201 äärmuslikel juhtudel) |
|
Voolav merevesi |
2-5 mpy |
Alla 1 mpy |
Monel 400 |
|
Kuiv kloor ja klooritud gaas |
Hea - vastupidav kuivkloorimisele |
Mõõdukas ümbritseva õhu temperatuuril |
Inconel 600 |
|
Ammoniaak ja ammooniumhüdroksiid |
Suurepärane kogu kontsentratsioonivahemikus |
Hea tingimusel, et lahustunud hapnik puudub |
Inconel 600 |
|
Kõrge puhtusastmega-õhuga aur |
Suurepärane |
Hea |
Inconel 600 |
|
Orgaanilised happed (äädikhape, sidrunhape, piimhape) |
Hea |
Hea mõõdukal temperatuuril |
Kas - Monel 400 samaväärsel kujul tavaliselt odavam |
Kiiruse väärtused on tüüpilised arvud, mis on koostatud avaldatud nikli{0}}sulami korrosiooniandmetest (1 mpy=0.0254 mm/a). Tegelikud määrad sõltuvad kontsentratsioonist, temperatuurist, õhutamisest, kiirusest ja saasteainete jälgedest. Käsitlege seda tabelit sõelumistööriistana, mitte projektispetsiifilise{5}testimise asendajana.
Kuidas need kaks sulamit käituvad kõrgel{0}}temperatuuril oksüdeerumisel ja karboniseerumisel?
Inconel 600 talub piisavalt hästi oksüdatsiooni ja süsivesikuid, et olla ahju materjalina; Monel 400 ei tohi üldse kasutada kuumas oksüdeerivas või karburiseerivas keskkonnas. See on selgeim eraldusjoon kahe sulami vahel.
Põhjendus: karburisatsioon on süsiniku difusioon sissepoole, mis suurendab pinna kõvadust, muudab materjali rabedaks ja lõpuks hävitab elastsuse. Seda juhib süsiniku aktiivsus gaasis ja sellele on vastupanu stabiilne pinnaoksiid, mis blokeerib süsiniku transporti; Inconel 600-l on see oksiid ja Monel 400-l mitte. Vesiniku ja 2% metaani karburiseerimise katsetes saavutas Inconel 600 100 tunni jooksul 2,66 mg/cm2 temperatuuril 925 °C ja 12,30 mg/cm2 temperatuuril 1095 °C, mis on juhitav kiirus. Pange tähele ka seda, et Inconel 600 nõrkus on väävel: kõrgel temperatuuril tugevalt väävlit{15}}kandvas gaasis see sulfidiseerub ja selle asemel tuleks kaaluda kõrgemat{16}}kroomisulamit.
Kuidas on Inconel 600 ja Monel 400 keevitatud ning millised täitemetallid sobivad?
Mõlemad sulamid keevitavad kergesti GTAW-, SMAW- ja GMAW-protsessidega, kuid igaüks nõuab oma nikkel{0}}täitematerjali. Kasutage Inconel 600 jaoks ERNiCr-3 või ENiCrFe-3 kaetud elektroode ja Monel 400 jaoks ERNiCu-7 või ENiCu-7 kaetud elektroode. Ärge kunagi keevitage kumbagi sulamit terastäiteainega.
Täiteaine sobitamine mitteväärismetalliga hoiab keevisvanni keemia vahemikus, kus see tahkub piisava plastilisuse ja korrosioonikindlusega. Poe vigade puhul domineerivad kaks rikkerežiimi. Esiteks, väävli- ja pliisaaste: mõlemad sulamid on nende elementide suhtes tundlikud ning väävlit{2}}kandvad märgistuspliiatsid, lõikevedelikud ja õlised kaltsud on tavalised allikad. Teiseks, raua lahjendamine Monel 400 keevisõmblustes, mis surub sademe nikkel-vask-halvema tahkestumisega raua koostise poole. Mõlemat riski juhitakse pigem puhastamise ja lahjendamise kontrollimisega kui eksootiliste kulumaterjalidega. Laiema niklisulamite perekonna protseduuride{9}}taseme üksikasjad on saadaval meie veebisaidilInconel 625 keevitusjuhendjaHastelloy C276 keevitusjuhend.
Tabel 8 - Keevitamise ja valmistamise võrdlus
|
Üksus |
Inconel 600 |
Monel 400 |
|
ASME P-Numbrite rühmitamine |
P-Ei. 43 (nikkel-kroom-raud) |
P-Ei. 42 (nikkel-vask) |
|
GTAW täiteaine (AWS A5.14) |
ERNiCr-3 (Inconel 82) |
ERNiCu-7 (Monel 60) |
|
SMAW-elektrood (AWS A5.11) |
ENiCrFe-3 (Inconel 182) |
ENiCu-7 (Monel 190) |
|
Eelsoojendage |
Ei nõuta |
Ei nõuta |
|
Interpassi temperatuuri reguleerimine |
Karbiidisademete piiramiseks hoidke madalal, tavaliselt maksimaalselt 150 C |
Hoida madalal, tavaliselt maksimaalselt 150 C |
|
Keevituse -järgne kuumtöötlus |
Tavaliselt pole korrosioonihoolduseks vajalik; stressi leevendamine, mida sageli kasutatakse kuuma söövitava töö jaoks |
Tavaliselt ei nõuta; stressi leevendamine, mis on soovitatav söövitava ja{0}}suure stressi korral |
|
Esmane kaupluse oht |
Väävli- ja pliireostus, mis põhjustab kuumusest{0}}mõjutatud-tsooni pragunemist |
Raua lahjendamine terastööriistadest ja keevitusest süsinikteraseks |
|
Erinevad liigesed |
Keevitatakse sageli süsinikterasele ERNiCr-3-ga, ühendades P-No. 43 ja P-No. 1 |
Keevitamine süsinikterasele on võimalik, kuid vajab lahjenduskontrolli; sageli eelistatakse nikli vahekihti |
|
Puhastamise nõue |
Ainult roostevabast{0}}harjad ja tööriistad; väävlit{1}}kandvaid markereid pole |
Ainult roostevabast{0}}harjad ja tööriistad; eemaldage kogu rauasaaste |
Mida maksavad Inconel 600 ja Monel 400 ning kuidas peaksite lisatasu õigustama?
Need kaks sulamit asuvad samas kaubanduslikus ribas ja kumbki pole usaldusväärselt odavam. 2026. aasta keskpaiga plaatide ja lehtede soovituslikud vahemikud on Inconel 600 puhul ligikaudu 25–38 USD/kg ja Monel 400 puhul 28–60 USD/kg, kusjuures lati ja raskete sektsioonide hind on kõrgem ning piirkondliku tarne hind on jälle kõrgem. Ärge valige nende vahel hinna järgi.
Põhjendus: tasub aru saada, miks need maksavad umbes sama palju, sest eelarve koostamisel loeb põhjus. Nikkel moodustab Inconel 600 massist umbes 72% ja Monel 400-st umbes 63-65%, seega on toorainekoormus võrreldav - Monel 400 kompenseerib selle madalama niklisisalduse ligikaudu 30% vasega ja kaks metalli kaubeldakse sageli {1} kahe tonni kohta. Kuna ainuüksi nikkel moodustab 55{14}}70% niklisulami tooraine maksumusest, liiguvad mõlemad klassid koos, kui LME nikli hind liigub. Tehniline tagajärg on see, et sulami valik tuleks teha korrosiooni- ja tootmisloogika alusel ning raha säästev vestlus peaks olema roostevaba terase või superdupleksi asendamise, mitte nende kahe vahel.
Tabel 9 - 2026. aasta kulude soovituslik võrdlus (eelarve koostamise viide, mitte pakkumine)
|
Vorm |
Inconel 600 (UNS N06600) |
Monel 400 (UNS N04400) |
Märkus |
|
Plaat ja leht |
Umbes 25-38 USD/kg |
Umbes 28-60 USD/kg |
Vahemikud kajastavad laiust, paksust ja sertifikaati |
|
Baar ja varras |
Võrreldav bänd; Hiina turg on tavaliste läbimõõtude puhul umbes 320–380 RMB/kg |
Võrreldav bänd; umbes 285–330 RMB/kg tavaliste läbimõõtude puhul |
Väikestes kogustes on 10–25% lisatasu |
|
Niklisisaldus massi järgi |
umbes 72% |
Umbes 63-65 % |
Peamine tooraine{0}}kulu juht |
|
Vasesisaldus massi järgi |
maksimaalselt 0,50%. |
28-34 % |
Mitmekesistab Monel 400 kulubaasi |
|
Tarnitakse Euroopas / Põhja-Ameerikas |
Siin näidatud endise{0}}veski riba kohal |
Siin näidatud endise{0}}veski riba kohal |
Kaubavedu, tollimaksud ja sertifitseerimine lisavad oluliselt |
Millised ASTM-i, ASME- ja samaväärsed standardid kehtivad igale sulamile?
Inconel 600 ja Monel 400 kasutavad paralleelseid, kuid täiesti eraldiseisvaid standardseeriaid. Inconel 600 hõlmab ASTM B166, B167, B168, B516, B517, B564 ja B366; Monel 400 hõlmab ASTM B127, B163, B164, B165, B474, B730, B564 ja B366. Mõlemad on ASME tunnustatud SB-eesliitega ja neil on erinevad keevitamise kvalifikatsiooni P{20}}numbrid.
Vale toote-vormistandardi määramine on tarne tagasilükkamise üks levinumaid põhjusi, kuna mehaaniliste omaduste miinimumid erinevad sama sulami vormide vahel. ASTM B163 tellitud Monel 400 õmblusteta soojusvaheti torule ei kehti samad nõuded kui mudelile B165 tellitud Monel 400 torule, kuigi mõlemad on UNS N04400 ja mõlemad võivad pärineda samast veskist. Märkige iga kord koos sulam, UNS-i number, toote vorm ja standard.
Tabel 10 - Tootevormid ja kohaldatavad standardid
|
Toote vorm |
Inconel 600 (UNS N06600) |
Monel 400 (UNS N04400) |
|
Plaat, leht ja riba |
ASTM B168 / ASME SB-168 |
ASTM B127 / ASME SB-127 |
|
Varras, latt ja traat |
ASTM B166 / ASME SB-166 |
ASTM B164 / ASME SB-164 |
|
Õmblusteta toru ja toru |
ASTM B167 / ASME SB-167 |
ASTM B165 / ASME SB-165 |
|
Õmblusteta soojusvaheti{0}}ja kondensaatoritoru |
ASTM B167 |
ASTM B163 / ASME SB-163 |
|
Keevitatud toru |
ASTM B517 |
ASTM B474 / ASTM B725 |
|
Keevitatud toru |
ASTM B516 |
ASTM B730 |
|
Sepised |
ASTM B564 / ASME SB-564 |
ASTM B564 / ASME SB-564 |
|
Liitmikud |
ASTM B366 / ASME SB-366 |
ASTM B366 / ASME SB-366 |
|
Äärikud |
Valmistatud B564 sepistest või B166 baarist |
Valmistatud B564 sepistest või B164 baarist |
|
ASME keevitus P-number |
P-Ei. 43 |
P-Ei. 42 |
Tabel 11 - Samaväärsed ja rist{1}}viidete tähistused
|
Sulam |
UNS |
Werkstoff Nr. |
EN tähistus |
JIS |
AFNOR |
|
Inconel 600 |
N06600 |
2.4816 |
NiCr15Fe |
NCF 600 |
NC15FE11M |
|
Monel 400 |
N04400 |
2.4360 |
NiCu30Fe |
NW 4400 |
NU-30M |
Millised on iga sulami tüüpilised kasutusalad kaustilistes ja merendusteenustes?
Monel 400 domineerib söövitava aurustamise, merevee käitlemise ja vesinikfluoriidhappe alküülimise teenuses, samas kui Inconel 600 domineerib ahjude ja termilise -töötlemise riistvara, kõrge-puhtusega ja tuumaaurusüsteemide ning oksüdeerivate või kloriidipragunemist nõudvate keemiliste protsesside puhul.

Rakendused järgivad mehhanismi. Kui tehas käitleb leelist ja soolast vett, peab materjal ellu jääma ilma passiivse kileta, seega on see nikli{1}}vasesulam. Kui tehas toodab soojust, käsitleb oksüdeerivat keemiat või töötab kõrge -puhtusastmega aurutsüklis, peab materjal säilitama stabiilse oksiidi, seega on tegemist nikli-kroomisulamist. Selle raami praktiline väärtus seisneb selles, et see võimaldab hankeinseneril ennustada, kumma kahest protsessi litsentsiandja on tõenäoliselt määranud ja seega milliseid varuosi ja täitemetalle on vaja varuda. Toote-vormi lehed kõige sagedamini tellitavate kaupade jaoks onMonel 400 toru, Monel 400 leht ja plaat, Monel 400 ümarlatidjaASTM B564 Monel 400 äärikud.
Tabel 12 - Rakenduste kaardistamine tegevusalade ja kohustuste järgi
|
Tööstus / tollimaks |
Tüüpiline sulam |
Miks |
|
Seebikivi aurustid, kristallisaatorid ja ladustamine |
Monel 400 |
Madal korrosioonimäär ja madal söövitava SCC risk kogu tehases |
|
Sööbiv kontsentratsioon kõrgel temperatuuril üle 70 % või kloraati{1}} sisaldav vedelik |
Nikkel 200/201 |
Laiem söövitav ümbrik; talub kõrgeimaid temperatuure |
|
Vesinikfluoriidhappe alküülimisüksused |
Monel 400 |
Kõrgsagedusteenuse standardmaterjal; kasutatakse anumate, torustike ja keevisõmblustena |
|
Merevee klapi trimm, pumba võllid, tiivikud |
Monel 400 |
Peab vastu voolavale mereveele, kloriidide tekitamisele ja pragude rünnakule |
|
Propelleri võllid ja laevakinnitused |
Monel 400 (või Monel K-500 suurema tugevuse jaoks) |
Heade mehaaniliste omadustega merekorrosioonikindlus |
|
Merevesi{0}}jahutusega soojusvahetid ja magestamisjaam |
Monel 400, kulualternatiivina 90/10 või 70/30 kuproniklit |
Kõrge soojusjuhtivus pluss mereveekindlus |
|
Keemiatehase kloorimisseadmed ja kuivkloori käitlemine |
Inconel 600 |
Vastupidav kuivkloorimisele, kus nikli{0}}vasesulamid ei ole |
|
Rasvhapete, vinüülkloriidi monomeeri ja titaandioksiidi protsessid |
Inconel 600 |
Saab hakkama oksüdeeriva ja segatud keemiaga temperatuuril |
|
Ahjumuhvelid, retordid, korvid, kiirgustorud |
Inconel 600 |
Oksüdatsioonikindlus kuni 1093 C hea süsivesikukindlusega |
|
Nitridimismahutid ja kuumtöötlemis{0}}tarvikud |
Inconel 600 |
Vastupidav lämmastiku neeldumisele kõrgel temperatuuril |
|
Tuumaaurugeneraatori torud ja kõrge{0}}puhtusastmega aurusüsteemid |
Inconel 600 (ajalooliselt), mille sulam 690 on nüüd eelistatud uue ehituse jaoks |
Kloriidi-SCC-kindlus pluss kõrgel{0}}temperatuuril õhuvabas vees |
|
Katalüsaatorite regeneraatorid ja naftakeemia kõrgtemperatuurilised{0}}päised |
Inconel 600 |
Oksüdatsioonikindluse ja struktuurse stabiilsuse kombinatsioon |
Kuidas teha Inconel 600 vs Monel 400 valikuotsus seitsme sammuga?
Käivitage valik seitsme{0}}etapilise protseduurina, mis algab protsessi keemiaga ja lõpeb materjali kontrollimisega. Sammud on järjestatud tahtlikult: kolm esimest kõrvaldavad vale füüsikalise sulami, kolm järgmist testivad ellujäänud kandidaati valmistamise ja süsteemi piirangute suhtes ning viimane kaitseb otsust hankimise ja ehitamise ajal.
Enamik valele sulamile omistatud materjalirikkeid ei ole üldse sulami rikked. Need on spetsifikatsiooni tõrked - kloraadi piirang, mida kunagi üles ei kirjutatud, auru-väljundtemperatuur, mida pole kunagi loetletud, stressi-leevendusnõue, mis ajakava salvestamiseks loobuti. Lühike tellitud protseduur tabab need väljajätmised enne ostutellimuse kärpimist, kui muudatus ei maksa midagi.
Seitse sammu järjekorras
- Määratlege voo keemia, mitte sulamite perekond -Kirjutage üles tegelik teeninduskeskkond numbritega: NaOH või KOH kontsentratsioon massiprotsentides, kloriidi sisaldus ppm-des, kloraadi sisaldus ppm-des, lahustunud hapnik, pH ja kas voog oksüdeerub või redutseerib. Kloriid ja kloraat on kaks saasteainet, mis kõige sagedamini lükkavad ümber ainult leelise kontsentratsiooni põhjal tehtud valiku.
- Parandage kogu temperatuuri ümbris -Salvestage püsioleku-, ärrituse, ooterežiimi, auru-väljundi ja puhastus-temperatuure. Söövimispinge-korrosioonipragunemine on tingitud temperatuurist ja jääkpingest koos, nii et külmalt töötav, kuid 150 °C juures auruga{5}}puhastatud seade võib siiski praguneda.
- Määrake vastuvõetav korrosioonivaru -Valige projekteeritud korrosioonikiirus - 0.1 mm/a (umbes 4 mpy) on surve{2}}sisaldavate protsessiseadmete - tavaline ülemmäär, seejärel sõeluge mõlemad sulamid avaldatud iso-korrosiooniandmete suhtes. Mõlemad sulamid läbivad selle ekraani enamiku söövitavate ja merevee ülesannete puhul; ekraan on olemas selleks, et neid diskvalifitseerida harvadel juhtudel, kui see ebaõnnestub.
- Hinnake pragunemisohtu üldisest korrosioonist eraldi -Söövitav SCC ja kloriid SCC hindavad need kaks sulamit erinevalt üldisest korrosioonist. Söövitavas aines on Monel 400 pragunemisoht väiksem. Inconel 600 on kloriidi-kandvas vees ja kõrge-puhtusega õhuvabas aurus tugevam. Ärge kunagi eeldage, et sulam, mis õheneb kõige aeglasemalt, praguneb ka viimasena.
- Valmistamise, keevitamise ja pingevabastuse kinnitamine -Kontrollige täitemetalli saadavust projekti piirkonnas, kas vuuk on erinev keevisõmblus ja kas pinge{0}}eemaldustöötlus on ette nähtud. Keevisõmbluse jääkpinge on söövitava SCC juhitav sisend ja sageli odavaim võimalik riski vähendamise vahend.
- Kontrollige mitte-korrosiooninõudeid -Kontrollige kõrge -temperatuuri tugevust ja roomamisiga, soojusjuhtivust soojus-ülekande jaoks, magnetilist signatuuri, kui osa asub mõõteriistade või miinitõrjeseadmete läheduses, ja NACE MR0175 / ISO 15156 katvust, kui vool on hapu.
- Kontrollige tarnitud materjali vastavust spetsifikatsioonile -Kinnitage keemia positiivse materjali identifitseerimise (PMI) abil ja kontrollige veski sertifikaati vastavuses õige toote -vormistandardiga. Söövitava teenuse jaoks lisage ostuspetsifikatsioonile kloraadi piirang, selle asemel, et seda protsessivoos avastada.
Millised spetsifikatsioonivead põhjustavad nende kahe sulami puhul kõige rohkem tõrkeid?
Enamiku välditavate tõrgete põhjuseks on viis viga: kloraadi ja kloriidi piirmäärade väljajätmine söövitavast spetsifikatsioonist, auru väljavoolu ja puhastustemperatuuride väljajätmine projekteerimisümbrikust, eeldades, et kuna mõlemad sulamid on vastupidavad kloriid-SCC-le, on nad võrdselt vastupidavad söövitavale SCC-le, kuumuskindlale SCC-le, vähenenud skeemile ja valele töötlusele{{1} täitematerjaliga või väävliga{2}}saastunud kaupluse tööriistadega.
Põhjendus: igal veal on ühine struktuur - see eemaldab sisendi, millest korrosioonimehhanism sõltub. Söövitav SCC vajab temperatuuri, pinget ja kontsentreeritud leelist; Kloraadi piiri määramine käsitleb keemiat, stressi leevendamine stressi ja täielik temperatuuri mähisjoon temperatuuri. Eemaldage ükskõik milline sisend ja tõrkerežiim taandub; jätke üks tähelepanuta ja see ei pruugi ilmneda aastaid, mis teebki need vead kulukaks ja kergesti korduvaks.
Ostu spetsifikatsioonide kontrollnimekiri söövitavate ja meresõidukite jaoks: sulami klass ja UNS-i number; toote vormi standard; NaOH või KOH kontsentratsioon massiprotsentides; kloriidi piirmäär ppm-des; kloraadi piirnorm ppm-des; maksimaalne ja auru{0}}väljastemperatuur; korrosioonivaru ja projekteerimismäär; vajalik stressi leevendamine; täitematerjali ja keevitusprotseduuri spetsifikatsioon; ERK nõue; ja NACE MR0175 katvus, kui oja on hapu. Lisage see päringule, mitte tellimusele.
Seotud lugemine ja muud sulamite võrdlused
Allolevad artiklid laiendavad seda võrdlust kõrvalolevatele valikuotsustele. Lugege neid koos, et saada täielik pilt Monel 400, Inconel 600 ja naabruses asuvate niklisulamite kohta.
Inconel 625 vs Monel 400- kuidas muudab molübdeeni-laagri kvaliteet merevee ja hapugaasi pilti.
Inconel 625 vs Hastelloy C276 merevee jaoks- kõrgem-sulami tase nende kahe klassi kohal.
Inconel 625 vs Hastelloy C276 täielik valikujuhend- täielik kõrvuti-kõrval-meetod järgmiseks korrosioonikindluse suurendamiseks.
Hastelloy C276 happeteeninduse jaoks- kuhu minna, kui Inconel 600 ega Monel 400 ei ela meediumit.
Hastelloy C276 keemiatehaste jaoks- sega-happe ja kloriidi-raskeveoks.
Keemiaseadmete materjalid- anumate, kolonnide ja soojusvahetite jaotur söövitavas töös.
Meretehnika materjalid- merevee, pritsme-vööndi ja merealuse valik ühes kohas.
Inconel 625 meretehnika jaoks- ülitugev-mere valik.
Niklisulami KKK kogu- kiiret vastust kogu hindevahemikus.
Inconel 600 (UNS N06600) või Monel 400 (UNS N04400) plaadi, lehe, toru, toru, varda, sepiste või liitmike kohta otsepakkumise saamiseks saatke mark, toote vorm, standard, suurus ja kogus JN Alloy meeskonnale ja me tagastame hinnapakkumise koos veski sertifikaadi ulatusega.
Korduma kippuvad küsimused
Kas Monel 400 on seebikivi jaoks parem kui Inconel 600?
Jah, enamiku söövitavate teenuste puhul. Monel 400 üldine korrosioonikiirus - 0.005 mm/a võrreldes Inconel 600 0,004 mm/a tehasekatsega 23 % NaOH ja 104 C juures -, kuid madalam söövituspinge-korrosioonipragunemise oht, mis on rikkerežiim, mis tegelikult põhjustab kaustiliste seadmete töö katkestamise. Valige Inconel 600 söövitamiseks ainult siis, kui mõni muu nõue, näiteks kõrge temperatuuri tugevus või väävlit{12}}kandev vool, kaalub üles pragunemisohu, ja seejärel määrake pinge leevendamine.
Kas Inconel 600 saab kasutada seebikivi teenuses?
Jah, ja seda kasutatakse laialdaselt leelisetööstuses, kuid see pole immuunne söövitava pragunemise eest. Katsetingimustes on näidatud, et Inconel 600 praguneb 50% söövitavas aines temperatuuril umbes 300 °C õhus ja 10% deaereeritud NaOH-s temperatuuril 315 °C. Hapnikuvabad tingimused vähendavad oluliselt pragude tekkimist ja valmistatud liigeste pinge leevendamine vähendab riski veelgi. Määrake see, kui need juhtelemendid on paigas, mitte Monel 400 asemel{9}}.
Milline sulam peab merevett paremini vastu, kas Monel 400 või Inconel 600?
Monel 400. Selle üldine korrosioonikiirus voolavas merevees on alla 0,025 mm/a (1 mpy), võrreldes ligikaudu 0,05-0,13 mm/a (2-5 mpy) Inconel 600 puhul, ning see talub palju paremini aeglase liikumisega oksiidide või kroomitud oksiidide tingimuste korral kloriidide rünnakut. laguneda kohapeal.
Kas Monel 400 on stressi{1}}korrosioonipragunemise suhtes immuunne?
Seda käsitletakse praktiliselt immuunse kloriidpinge{0}}korrosioonipragunemise suhtes, mis on pragunemisviis, mis hävitab 304 ja 316 roostevaba terase kuuma kloriidi kasutamisel. See ei ole kaitstud söövitava pragunemise eest: viitejuhistes märgitakse, et väga suure pinge ja kõrge temperatuuri korral võib Monel 400 tekkida söövitava pragunemise all, kuigi see läheneb Nickel 200 vastupidavusele ja ületab selle ülesande osas Inconel 600.
Kas Inconel 600 on vastupidav kloriidpinge{1}}korrosioonipragunemisele?
Jah. Inconel 600 peetakse praktiliselt immuunseks kloriidi-ioonide pinge-korrosioonipragude suhtes isegi kuumades ja kontsentreeritud kloriidilahustes. See puutumatus tuleneb pigem selle kõrgest niklisisaldusest kui kroomist ning see on peamine põhjus, miks sulam võeti kasutusele tuumaaurugeneraatori torustike ja kõrge -puhtusastmega veesüsteemide jaoks.
Mis on Monel 400 maksimaalne kasutustemperatuur?
Umbes 480 C (900 F) pidevas lennutranspordis. Kuna Monel 400 ei sisalda kroomi, moodustab see kiiresti -kasvava, halvasti kleepuva oksiidi ja kiire katlakivi eraldumine algab umbes üle 540 C (1000 F). Piir on oksüdatsioonipiir, mitte sulamispiir; sulami sulamisvahemik on ligikaudu 1300-1350 C.
Mis on Inconel 600 maksimaalne kasutustemperatuur?
Inconel 600 talub õhus oksüdeerumist ja katlakivi kuni 1093 C (2000 F). Kandva konstruktsiooni-teenuse puhul on praktiline piirang madalam - lubatud pinged on tabelina toodud standardsete tootevormide puhul ligikaudu 816 C-ni (1500 F) ja libisemisest saab üle 650–700 C valitsev projekteerimistingimus.
Kas Monel 400 saab kasutada vesinikfluoriidhappe teenuses?
Jah, ja see on tollimaksu võrdlusmaterjal. Monel 400 talub vesinikfluoriidhapet kõigil kontsentratsioonidel kuni keemistemperatuurini, sealhulgas veevaba HF ja HF auru, korrosioonikiirusega alla 1 mpy (0,025 mm/a) 48% HF-s ümbritseva keskkonna temperatuuril. Seetõttu on HF-alküülimisseadmed ehitatud Monel 400 anumate, torustike ja keevisõmbluste ümber.
Kas Inconel 600 saab kasutada vesinikfluoriidhappe teenuses?
Ei. Inconel 600 ründab kiiresti vesinikfluoriidhapet, kuna selle kaitsev kroomoksiidkile ei suuda redutseerivas happes stabiilsena püsida. Seda ei tohiks määrata HF-teenuse jaoks ühelgi kontsentratsioonil. Valige Monel 400 ja väga agressiivsete kõrgsageduslike ülesannete jaoks kaaluge nikli{5}}molübdeenisulamit.
Millist sulamit tuleks lämmastikhappe jaoks kasutada?
Inconel 600. Lämmastikhape on tugevalt oksüdeeriv, mis stabiliseerib kroomoksiidkilet Inconel 600 peal ja annab sellele hea korrosioonikindluse. Monel 400 ei soovitata oksüdeerivates hapetes üldse, kuna selle nikkel-vaskmaatriks ei suuda moodustada passiivset kaitsvat kilet ning see korrodeerub kiiresti ja ühtlaselt.
Millist täitematerjali kasutatakse Inconel 600 keevitamiseks?
ERNiCr-3 tühijuhe GTAW jaoks (nimetatakse ka Inconel 82) ja ENiCrFe-3 kaetud elektrood SMAW jaoks (Inconel 182), mõlemad vastavalt AWS A5.14 ja A5.11. Inconel 600 on ASME P-No. 43 ja see keevitatakse sageli süsinikterasele, kasutades ERNiCr-3, et ühendada P-No. 43 ja P-No. 1.
Millist täitematerjali kasutatakse Monel 400 keevitamiseks?
ERNiCu-7 tühijuhe GTAW jaoks (Monel 60 täiteaine) ja ENiCu-7 kaetud elektroodid SMAW jaoks (Monel 190), AWS A5.14 ja A5.11 jaoks. Monel 400 on ASME P-No. 42. Ärge kunagi kasutage terasest täiteainet ja kontrollige raua lahjendamist terastööriistadest, kuna raua kogumine lagundab keevisõmbluse jääke.
Kas Monel 400 on magnetiline?
Monel 400 käsitletakse põhimõtteliselt mitte-magnetilisena kõigil temperatuuridel. Kerget ferromagnetilist reaktsiooni võib aeg-ajalt mõõta pärast tugevat külmatööd või siis, kui pinnale on kogutud rauasaaste, seega tuleks magnetiliselt{3}}tundlike ülesannete jaoks mõeldud komponente kontrollida, mitte eeldada.
Kas Inconel 600 on magnetiline?
Ei. Inconel 600 on mitte-magnetiline kõikides tingimustes ja tavapärastel töötemperatuuridel ning Curie punkt on tunduvalt madalam kui ümbritseva õhu temperatuur. Seda kasutatakse tundlike mõõteriistade läheduses ja seadmetes, kus magnetsignatuur oleks probleem.
Kas Monel 400 ja Inconel 600 saab keevitada omavahel või süsinikterase külge?
Jah. Mõlemad keevitatakse rutiinselt süsinikterasele, kasutades nikkel-alustäiteainet, mis võtab arvesse paisumise ja koostise erinevust - ERNiCr-3 Inconel 600 puhul ja ERNiCu-7 Monel 400 puhul. Monel 400 keevitamiseks süsinikterasest lahjenduskihiga on sageli vaja kontrollida, ja raudlahjenduskiht on sageli vajalik. Kahe sulami või sulami ja roostevaba terase vaheliste ühenduste puhul peaks keevitusprotseduur olema spetsiaalselt selle kombinatsiooni jaoks kvalifitseeritud, mitte tuletatud mitteväärismetalli protseduurist.
Millise sulami soojusjuhtivus on parem?
Monel 400, laia marginaaliga - umbes 21,8 W/m/K temperatuuril 100 C, võrreldes Inconel 600 14,8 W/m/K, eelis on ligikaudu 47%. Merevett{8}} või söövitavat ainet käitlevate soojusülekandeseadmete puhul tähendab see erinevus väiksemat pinda ja sageli väiksemat ja odavamat soojusvahetit.
Kumb on kallim, kas Inconel 600 või Monel 400?
Need on piisavalt lähedal, et hind ei peaks valikut otsustama. 2026. aasta plaatide ja lehtede soovituslikud keskmised vahemikud on Inconel 600 puhul ligikaudu 25–38 USD/kg ja Monel 400 puhul 28–60 USD/kg, kusjuures mõlemad klassid liiguvad koos LME niklihinnaga, sest nikkel moodustab 55–70% niklisulami toormaterjalide maksumusest. Võrrelge tarnekulusid, sealhulgas sertifikaati, ja valige korrosiooni- ja tootmisloogika.
Mis juhtub, kui söövitav vool sisaldab kloraati?
Mõlemad sulamid ebaõnnestuvad ja spetsifikatsioon peab tõusma tasemele Nickel 200 või 201. 0,30% naatriumkloraadi lisamine 73-96% söövitavale aurustivedelikule suurendas Nickel 200 korrosioonikiirust 0,038 mm/a ja 6,60 In kuni 9,65 mm/a. Kuna kloraat on kloor-leeliseprotsessi tavaline kõrvalsaadus, on söövitav spetsifikatsioon ilma kloraadipiiranguta puudulik.
Kas Inconel 600 või Monel 400 vajavad keevitusjärgset-kuumtöötlust?
Kumbki sulam ei vaja tavaliselt korrosioonihoolduseks{0}}keevitusjärgset kuumtöötlust. Pinge leevendamine on aga sageli ette nähtud kohtades, kus liigend näeb kuuma kontsentreeritud söövitavat ainet, sest keevisõmbluse jääkpinge on üks kolmest söövituspinge-korrosioonipragunemise sisendist. Stressi leevendamise määramine on tavaliselt odavaim võimalik riskivähendamine söövitava töö jaoks.
Kas Inconel 600 ja Monel 400 sobivad haputeeninduseks NACE MR0175 all?
Katvus on piiratud ja seda tuleb kontrollida konkreetse standardväljaande ning kavandatud kõvaduse ja kuumtöötlemistingimustega{0}}. Monel 400-l on piiratud NACE MR0175 hapu{4}}teenuste katvus ja Inconel 600 ei ole kõigi hapude ülesannete jaoks automaatselt vastuvõetav. Kumbagi sulamit ei tohiks määrata H2S{8}}sisaldava teenuse jaoks ilma selgesõnalise NACE MR0175 / ISO 15156 vastavusavalduseta.
Mis vahe on Monel 400 ja Monel K-500 vahel?
Monel K-500 on vana-karastav versioon sama nikkel-vase perekonnast, alumiiniumi ja titaani lisanditega, mis võimaldavad sademetega kõvenemist. See pakub oluliselt suuremat tugevust ja kõvadust kui Monel 400, säilitades samal ajal sama merevee- ja söövitava korrosioonikindluse, ning seda kasutatakse pumba võllide, klapivarrede ja kinnitusdetailide jaoks, kus põhinõue on pigem tugevus kui korrosioon.
Kas Inconel 600 saab kasutada otseses kokkupuutes mereveega?
Saab, ettevaatlikult. Inconel 600 tagab hea üldise korrosioonivõime voolavas merevees ja on tõhusalt immuunne kloriid-SCC-le, kuid see on aeglases liikumises, seisvates või saastunud tingimustes rohkem kui Monel 400 pragukorrosioonile ja täppide tekkele vastuvõtlikum. Kui geomeetria on vältimatu, - äärikupinnad, tihendipesad,-ladestusalad - on tavaliselt parem valik Monel 400 või superdupleksne roostevaba teras.
